rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Ponad 50.000 Polaków podpisało petycję do Prezydenta USA, wystosowaną z inicjatywy Stowarzyszenia „Solidarni 201o" o następującej treści:
PETYCJA DO ADMINISTRACJI BARACKA OBAMY o wsparcie Narodu Polskiego w powołaniu międzynarodowej komisji do wyjaśnienia przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 r.

10 kwietnia 2010 r. Prezydent Polski, Pierwsza Dama oraz 94 najwyższych urzędników państwowych zginęło w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w Rosji.

Rosjanie są sędzią we własnej sprawie. Śledztwo prowadzone jest przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK). Mimo iż feralny lot był lotem wojskowym, MAK prowadzi śledztwo ag załącznika 13 konwencji chicagowskiej, która odnosi się wyłącznie do lotów cywilnych. Wszystkie dowody a wrak samolotu, czarne skrzynki znajdują się w Rosji i dostęp do nich jest niezwykle ograniczony. Sam wrak samolotu był niszczony tuż po katastrofie.

Konkluzją finałowego raportu (MAK) jest fakt, że główną przyczyną katastrofy był błąd pilotów, uderzenie w brzozę oraz złe warunki atmosferyczne.

Tenże raport został podważony przez wielu naukowców. Dodatkowo wielomiesięczne badania naukowe wykazały iż najprawdopodobniej przyczyną katastrofy były dwie eksplozje. Mamy prawo znać prawdę !

W odpowiedzi władze USA oświadczyły m.in.:
„Biały Dom otrzymał petycję z prośbą o wsparcie międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy samolotu TU-154, do której doszło pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. W odpowiedzi na państwa petycję zwracamy uwagę, że zarówno władze Polski, jak i Rosji przeprowadziły własne dochodzenia. Prowadząc je, Polska i Rosja zgodziły się na przestrzeganie zapisów konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym, która ustala standardy i zalecane praktyki w śledztwach dotyczących cywilnych katastrof lotniczych. Oba kraje opublikowały wyniki swoich dochodzeń" ....

Zatem kolejny już raz Barack Obama okazał zupełną obojętność wobec Polaków!

Przypomnę dotychczasowy „dorobek" obecnego prezydenta USA w zakresie lekceważenia, a nawet znieważania Polaków!

Barack Obama obiecywał, że zniesie wizy dla Polaków jeszcze przed upływem pierwszej kadencji i nie dotrzymał słowa, a zatem nas oszukał!

Obecny Prezydent USA tchórzliwie wycofał się z budowy tarczy antyrakietowej w Polsce, czyli zachował się jak pospolity oszust, który publicznie deklaruje przyjaźń, a w rzeczywistości dba tylko i wyłącznie o korzyści dla siebie.

Arogancja i zakłamanie obecnego Prezydenta USA było najbardziej spektakularne podczas jego rozmów z Dmitrijem Miedwiediewem, któremu dał do zrozumienia, że Ameryka będzie jeszcze bardziej uległa wobec Rosji, gdy Obama zostanie wybrany na drugą kadencję.

Nie wiedząc, że jest jeszcze nagrywany zwierzył się swojemu moskiewskiemu protektorowi, że :
„To moje ostatnie wybory. Po wyborach będę miał większą elastyczność, swobodę ruchu „....
Dla Polaków może to oznaczać następną Jałtę, bo aktualny Prezydent USA niedwuznacznie dał do zrozumienia, że nie ma najmniejszego zamiaru bronić Rzeczypospolitej przed zagrożeniami ze strony odradzającego się moskiewskiego imperium.

Barack Obama zachował się jak ostatni tchórz po tragedii smoleńskiej z 10. kwietnia 2010 roku, bo nawet nie miał odwagi przylecieć samolotem na pogrzeb wiernego sojusznika USA, Prezydenta R.P. Lecha Kaczyńskiego!
Przywódca światowego mocarstwa wystraszył się chmurki pyłu wulkanicznego, która unosiła się poniżej pułapu przelotu samolotów !

Barack Obama znieważył wszystkich Polaków używając kłamliwego sformułowania o rzekomych ..."polskich obozach śmierci"...

Prezydent USA powiedział : ..... „Jan Karski został przeszmuglowany do getta warszawskiego i do polskiego obozu śmierci"....

Niewielu było w historii prezydentów obcych państw, którzy w tak potworny sposób znieważyli wszystkich Polaków.

Barack Obama wykazał przy tej okazji swoje nieuctwo, bo nie nabył się w szkole tej podstawowej wiedzy, że hitlerowskie obozy śmierci były niemieckie!

Polacy natomiast walczyli z nazizmem hitlerowskim najdłużej ze wszystkich nacji, bo od 1 września 1939 roku, kiedy to Amerykanie nie chcieli umierać za Gdańsk aż do 9 maja 1945 roku, gdy nad Berlinem załopotała biało-czerwona flaga!

Zatem Barack Obama okazuje nam przyjaźń tylko dla celów propagandowych, ewentualnie wtedy, gdy potrzebuje krwi naszych żołnierzy.

Rząd R.P. oraz Prezydent Bronisław Komorowski, w odpowiedzi na tak wiele aktów lekceważenia Polski i Polaków ze strony Białego Domu powinni jak najszybciej, podjąć decyzje o natychmiastowym wycofaniu, najlepiej już w styczniu 2013roku Wojska Polskiego z Afganistanu!

W imię jakich racji żołnierze polscy mają umierać w Azji dla interesów USA, którego prezydent Barak Obama tak wiele razy zlekceważył Rzeczpospolitą ?

Dlaczego Polska ma wydawać miliardy dolarów na wojnę w Afganistanie w czasie, gdy brakuje pieniędzy na leczenie polskich dzieci, coraz więcej bezdomnych w Rzeczypospolitej zamarza na śmierć z powodu rosnącej biedy, a ilość bezrobotnych wzrasta z każdym miesiącem o kolejne dziesiątki tysięcy?

Wojsko Polskie powinno bronić granic Rzeczypospolitej, a nie polityki Baracka Huseina Obamy w Azji!

Rajmund Pollak

2012-12-19 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 545683
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Obama znowu nas zlekceważył, dlatego należy wycofać Wojsko Polskie z Afganistanu!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała